Kamapp Messenger Hakkında

Kamapp Messenger

Yerli, milli, hızlı ve güvenilir mesajlaşma uygulaması prensibiyle 2017 yılında geliştirilmeye başlanıp, 2018 yılından itibaren ise hizmete giren Kamapp Messenger tamamen kullanıcılarından gelen geri bildirimler neticesinde şekillenmektedir. Asıl amacı Türkiye’nin versini ülke sınırları içerisinde muhafaza etmek olan Kamapp Messenger, kullanıcı gizliliğini daima ön planda tutmuştur.

Piyasadaki bilindik uygulamaların sahip olduğu özelliklerin neredeyse tamamına sahip olan Kamapp Messenger’da görüntülü konuşma, sesli konuşma, dosya paylaşımı, konum paylaşma, multimedya içerik gönderme, çıkartma gönderme, çoğul cihaz üzerinden farketmeksizin mesajlaşma dışında sesli ve görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

Kamapp Messenger uygulamasındaki Kamapp Kam ve App birleşimi olarak kullanılmıştır. Kam’ın kullanılmasında iki etken mevcuttur; Bunlardan ilki Osmanlıca “kâm” olup, istek, arzu, maksat anlamına gelmektedir. Yerli haberleşme uygulamasının uzun süredir arzulanan bir uygulama olması neticesinde bu anlam uygun görülmüştür. Bunun yanında ‘dîger-kâm’ (başkalarını düşünen) ve ‘kâm-kâr’ (hedef ve gayesine ulaşmış) sözcükleri ile de desteklenmiştir. İkincisi ise ‘Kamu’ anlamını çağrıştırması ve anlam olarak halk, bir ülkedeki halkın bütününü ifade etmesidir.

Temel özelliklerin tanıtımının yapıldığı kısa videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.